Oktatók Óraadók
Ádám Szilvia
Babócsai Gábor
Bacsa Attila
Balogh Margit
Bányai Péter
Brlázs-Iványi Beáta
Bulik Gergő
Gönczi Judit
Gyuris Vencel
Gyurisné Fehér Mária
Horváthné Szalai Angelika
Karácsonyi Szilvia
Kiss Tibor
Kulcsár Hajnalka
Malatyinszki Péter
Mecskó Mónika Zsuzsanna
Mihályfiné Laczkó Mónika
Nagy Szilvia
Ollár Aurél
Ollárné Tatár Mária Katalin
Óvári-Fodor Attila Mihály
Pallag András
Ravai Attila
Skultétiné Barna Anita Györgyi
Dr. Szabóné Varga Ildikó
Szász Ildikó Emese
Szegedi János Norbert
Tari Erika
Tokai Ilona
Tóth Tímea
Tuska Katalin Gyöngyi
Varsányi István
Virág Barbara Szilvia
Balázsné Czirle Julianna
Égi József
Kiss Károly
Kovács Ágota Éva
Kristofóri Zoltán
Loneánné Turzó Szilvia
Molnárné Dobó Ildikó
Tamási István
Tóth Adorján Károly
Aktuális információk megtaláhatóak az ISZIIR honlapján!
Látogass el a Békés Megyei Kereskedelmi és Iparkamara honlapjára!
Tájékoztató szakképzési szerződésről tanulóknak [PDF]
Határidők:
1 – Egyeztetés az iskola és a kamara között: 2023. február 24.
2 – Befogadó nyilatkozatok bekérése a tanulóktól. 2023. március 24.
3 – Ez alapján a kamara felméri a gazdálkodó szervezeteket, hogy ki van már nyilvántartásba véve és kit kell felkeresni, tájékoztatni, nyilvántartásba venni. 2023. március 31.
4 – A kamara felkészíti és nyilvántartásba veszi a személyi és tárgyi feltételekkel rendelkező gazdálkodó szervezeteket. 2023. május 31.
5 – A nyári gyakorlatra vonatkozóan nincs központi előírás, ezért annak tartalommal való feltöltése a szakképző intézmény és a képzőhely közös feladata. Ez azt jelenti, hogy az egyes gazdálkodó szervezetekre „személyre” szabottan állítják össze a képzési programot. EZ MÁR KELL A NYILVÁNTARTÁSBA VÉTELHEZ!!! 2023. március 31.
Az alábbi felületen az ágazati bontásban szereplő Képzési és Kimeneti Követelmények találhatók.
Bővebben az INNOVATÍV KÉPZÉSTÁMOGATÓ KÖZPONT honlapján.
Gépjárműmechatronikai technikus

Közlekedésüzemvitel-ellátó technikus

Logisztikai technikus

A duális képzőhely feladatai
A területileg illetékes gazdasági kamaránál (Békés Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, 5600 Békéscsaba, Penza ltp. 5.) kezdeményezni kell a kamarai nyilvántartásba vételt. Ehhez a ’Nyilvántartásba vételi kérelem’ dokumentumot kell kitölteni és benyújtani.
A duális képzőhelyek kamarai nyilvántartásba vételének, illetve hatósági ellenőrzésének célja a munkaerő-piaci igényekre reagáló, olyan minőségi duális képzőhelyek biztosítása, ahol a tanuló megfelelő gyakorlatot szerezhet, megismerheti a vállalati kultúrát és versenyképes tudással, gyakorlattal léphet ki a munkaerő-piacra a tanulmányai befejezése után.
- Lépés: A nyilvántartásba vételi eljárást megelőzően kamaránk személyes egyeztetést javasol a szakmáért felelős duális képzési tanácsadóval, aki részletes tájékoztatást tud adni a szakirányú oktatás feltételeiről és az adminisztrációs teendőkkel kapcsolatban.
A duális képzőhelynek a tanuló foglalkoztatásához biztosítania szükséges a személyi és tárgyi feltételeket:
A kijelölt oktatónak cselekvőképesnek kell lennie, nem állhat a szakirányú oktatási tevékenység folytatását kizáró foglalkozástól eltiltás hatálya alatt (ez erkölcsi bizonyítvánnyal is igazolható!), legalább középfokú szakirányú szakképzettséggel (az oktatott szakmát tekintve), legalább 5 éves szakmai gyakorlattal, valamint kamarai gyakorlati oktatói vizsga letételét igazoló tanúsítvánnyal kell rendelkeznie.
A kamarai gyakorlati oktatói vizsga kiváltható:
- Szakirányú mestervizsgával
- szakirányú felsőfokú szakképzettséggel + min. 2 éves szakirányú szakmai gyakorlattal vagy
- szakirányú középfokú szakképzettséggel és bármely felsőfokú végzettséggel + min. 5 éves szakirányú szakmai gyakorlattal vagy
- az oktató 60. életévének betöltésével.
A Képzési és kimeneti követelményekben (KKK) meghatározzák az adott szakma szakirányú oktatáshoz szükséges tárgyi feltételeket (eszközöket, berendezéseket és felszereléseket).
- Lépés: A duális képzőhelynek a szakképző intézménnyel közösen ki kell dolgoznia a szakirányú oktatásra vonatkozó képzési programot az adott szakmára vonatkozó Képzési és kimeneti követelmény (KKK), valamint a Programtanterv (PTT) alapján.
A szakirányú oktatásban szakképzési munkaszerződéssel a duális képzőhelynél való részvétel esetén a képzési programot a duális képzőhely a szakképző intézménnyel közösen alakítja ki úgy, hogy az tartalmazza a tananyagelemek oktatásának a szakképző intézmény és a duális képzőhely közötti megosztását (ki, mit és mennyi óraszámban oktat), valamint a szakképző intézmény és a duális képzőhely általi közös értékelés és minősítés szempontjait.
- Lépés: A duális képzőhelynek vagy minőségirányítási rendszert kell működtetnie, vagy a gazdasági kamara által ajánlott szempontrendszerben (KAMSZER) meghatározott minőségi követelményeket kell kidolgoznia. Ez utóbbihoz segítséget kap kamaránktól.
- Lépés: A kérelem beadása után a gazdasági kamara végrehajtja a nyilvántartásba vételt a duális képzőhely székhelyén vagy telephelyén (ahol meg fog valósulni a tanuló foglalkoztatása).
- Lépés: A duális képzőhely megköti a szakképzési munkaszerződést a tanulóval, illetve a képzésben részt vevő személlyel.
A duális képzőhely a szakképzési munkaszerződés megkötését megelőzően a tanulók számára kiválasztási eljárást folytathat le. Szakképzési munkaszerződés azzal a tanulóval, illetve képzésben részt vevő személlyel köthető, aki a szakmára előírt egészségügyi feltételeknek és pályaalkalmassági követelményeknek megfelel, továbbá sikeres ágazati alapvizsgával rendelkezik. A szakképzési munkaszerződés megkötésével a tanuló, illetve a képzésben részt vevő személy és a duális képzőhely között munkaviszony jön létre. A megkötésnél a Szakképzési törvény, továbbá a Munka törvénykönyvének a munkaszerződésre vonatkozó rendelkezéseit kell alkalmazni.
A szakképzési törvényben meghatározott egyéb kötelezettségek:
Munkabér és egyéb juttatás fizetése
A tanulót, illetve a képzésben részt vevő személyt munkabér illeti meg, melynek minimuma a költségvetésről szóló törvényben meghatározott önköltség (1 200 000 Ft) egyhavi összege (100 000 Ft), de legfeljebb annak százhatvannyolc százaléka (168 000 Ft.) A munkabér mellett egyéb juttatásként megilletik a duális képzőhelyen a tanuló által választott szakmához szükséges szakképzettséggel betöltött munkakörben foglalkoztatottak részére biztosított juttatások (munkaruha, egyéni védőfelszerelés, cafeteria) is. Az egyéb juttatás összege legfeljebb évente a szakirányú oktatás központi költségvetésről szóló törvényben meghatározott önköltsége egyhavi összegének százhatvannyolc százaléka (168 000 Ft). Az egyéb juttatásra a tanuló, illetve a képzésben részt vevő személy az általa ledolgozott napokra tekintettel arányosan jogosult.
Felelősségbiztosítás megkötése
A tanuló, illetve a képzésben részt vevő személy javára – a tanuló, illetve a képzésben részt vevő személy által okozott, de a tanuló, illetve a képzésben részt vevő személy által meg nem térített károk fedezetére – felelősségbiztosítást kell kötni.
Üzemorvosi vizsgálat biztosítása. (Mt. szerint.)
KRÉTA vezetése
A duális képzőhely a regisztrációs és tanulmányi rendszerben (KRÉTA) rögzíti:
- a szakmai tevékenységeket, azok helyszínét, ha az eltér a duális képzőhely nyilvántartásba vett székhelyétől vagy telephelyétől, a szakmai tevékenységre fordított időt,
- a tanuló, illetve a képzésben részt vevő személy értékelését és
- a tanuló, illetve a képzésben részt vevő személy részvételét és mulasztását a szakirányú oktatás során.
Munka-, baleset- és a tűzvédelmi napló vezetése
A tanulót a duális képzőhelynek a szakirányú oktatás feladataival összefüggő tűz-, baleset-, munka-, és környezetvédelmi oktatásban kell részesíteni.
Kapcsolattartás a szakképző intézménnyel és a területileg illetékes gazdasági kamarával
Lehetséges partnerinkről kérjük az ISZIR honlapján tájékozódjon, ahol szakmára lehet szűrni a keresést.